מאחורי ה-Mic עם דן תורן

דן תורן מספר לנו על הופעות אקוסטיות, במות גדולות, מה עוד הוא כתב (כל כך הרבה!) ומה קרה עם הילד ששמע את האלבום שלו בלופים.

הנה עוד סיפור על האיש המוכשר שעומד מאחורי המיקרופון לא פעם בהופעות שלנו ב-IntiMic.

שוחחנו עם היוצר המוערך, דן תורן שסיפר לנו על קהל אינטימי, במה גדולה ומה שביניהם.

מה מיוחד בעיניך בהופעה שהיא יותר מצומצמת ואישית?
״יצא לי לעשות הופעות כאלו די הרבה שלא לומר הרבה מאוד. בשונה מחוויה בזאפה למשל שבה הקהל נשען אחורה ובעצם מחכה שישירו לו, בהופעה פרטית הקהל הם חברים של בעל הבית ובגלל זה יש להם אחריות על הצלחת ההופעה באופן לא מודע. יש איזו התגייסות, והמעורבות של כולם והרצון שתהיה הופעה מדהימה היא דבר מאוד חיובי. משם מגיע הקסם.

דן תורן

אנחנו ממש מסכימים. יש גם את כל האפקטים בהופעה גדולה שיוצרים את הריגוש אבל גם את הריחוק בין המוזיקאי לקהל.
נכון, תאורה, ועשן וווליום. למשל כשלחוצים על פדל הדיסטורשן זה גם נועד כדי להראות מי יותר חזק, אי אפשר לדבר אחד עם השני בכלל. אני מגיע להופעה מצומצמת בלי התותחים. הכי פתוח ככה שהחציצה הדמיונית ביני לבין הקהל נעלמת. אני לא מסתיר או ממציא ואין לי שום ׳תרגיל׳ בשרוול. אנחנו יושבים קרוב, ואני רואה אותך ואתה רואה אותי. הכל נהיה יותר כנה ואותנטי. בנוסף, האמנות שלי היא לספר לאנשים סיפורים דרך שירים המפגש שנוצר בחוויה של הופעה מצומצמת הוא בלתי אמצעי ומאפשר.

ספר לנו על מקרה מיוחד שזכור לך מהופעה פרטית.
מישהו הזמין אותי להופעה לכבוד בר המצווה של הבן שלו. כשנפגשנו, הוא סיפר לי שכשבנו היה ילד, הוא קנה לו דיסק שלי והוא נתקע בטייפ שהתנגן בלופים. מפה לשם, הוא למד לנגן בגיטרה ובהופעה הוא ניגן איתי. התרגשתי מאוד מאוד. הוא גדל עלי.

היה לנו מרתק לחקור יחד עם דן את הסיבות ללמה הופעה כזו היא כל כך מיוחדת. אין ספק שמצאנו אין ספור. תודה לך דן. היה תענוג כרגיל.

עד הפעם הבאה.

מחברת המאמר: ניצן לנדמן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.